ERJ-U1TF4991U
Overview of ERJ-U1TF4991U
Part NumberERJ-U1TF4991U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 4.99K OHM 1% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TF4991U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TF4991U
Specification of ERJ-U1TF4991U
Status
Active
Series
ERJ-U1T
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Panasonic Electronic Components
Resistance
4.99 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)