ERJ-U1TF5R90U
Overview of ERJ-U1TF5R90U
Part NumberERJ-U1TF5R90U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 5.9 OHM 1% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TF5R90U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TF5R90U
Specification of ERJ-U1TF5R90U
Resistance
5.9 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
-100/ +600ppm/C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)