ERJ-U1TF80R6U
Overview of ERJ-U1TF80R6U
Part NumberERJ-U1TF80R6U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 80.6 OHM 1% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TF80R6U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TF80R6U
Specification of ERJ-U1TF80R6U
Resistance
80.6 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)