ERJ-U1TF8R87U
Overview of ERJ-U1TF8R87U
Part NumberERJ-U1TF8R87U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 8.87 OHM 1% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TF8R87U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TF8R87U
Specification of ERJ-U1TF8R87U
Resistance
9.09 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
10ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)