ERJ-U1TJ150U
Overview of ERJ-U1TJ150U
Part NumberERJ-U1TJ150U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 15 OHM 5% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TJ150U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TJ150U
Specification of ERJ-U1TJ150U
Resistance
15 Ohms
Tolerance
5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)