ERJ-U1TJ563U
Overview of ERJ-U1TJ563U
Part NumberERJ-U1TJ563U
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 56K OHM 5% 1W 2512 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U1TJ563U Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U1TJ563U
Specification of ERJ-U1TJ563U
Resistance
56 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)