ERJ-U2RD1070X
Overview of ERJ-U2RD1070X
Part NumberERJ-U2RD1070X
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES 107 OHM 0.5% 1/10W 0402 SMD
DatasheetsDownload ERJ-U2RD1070X Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-U2RD1070X
Specification of ERJ-U2RD1070X
Resistance
107 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)