ESW-134-34-T-S-LL
Overview of ESW-134-34-T-S-LL
Part NumberESW-134-34-T-S-LL
ManufacturerSamtec, Inc.
DescriptionCONN SOCKET 34POS 0.1 TIN PCB
DatasheetsDownload ESW-134-34-T-S-LL Datasheet PDFPDF Icon
Price for ESW-134-34-T-S-LL
Specification of ESW-134-34-T-S-LL
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Insulation Height
0.635" (16.13mm)
Contact Length - Post
0.280" (7.11mm)
Operating Temperature
-55C ~ 105C
Current Rating (Amps)
5.2A per Contact
Voltage Rating
550VAC