GA0805A471GBCBR31G
Overview of GA0805A471GBCBR31G
Part NumberGA0805A471GBCBR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 470PF 200V C0G/NP0 0805
DatasheetsDownload GA0805A471GBCBR31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA0805A471GBCBR31G
Specification of GA0805A471GBCBR31G
Status
Active
Series
GA
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
470 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)