GA0805A821GXBBP31G
Overview of GA0805A821GXBBP31G
Part NumberGA0805A821GXBBP31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0805
DatasheetsDownload GA0805A821GXBBP31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA0805A821GXBBP31G
Specification of GA0805A821GXBBP31G
Capacitance
820 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)