GA0805H471MXXBC31G
Overview of GA0805H471MXXBC31G
Part NumberGA0805H471MXXBC31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 470PF 25V X8R 0805
DatasheetsDownload GA0805H471MXXBC31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA0805H471MXXBC31G
Specification of GA0805H471MXXBC31G
Capacitance
470 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)