GA0805Y272KXXBC31G
Overview of GA0805Y272KXXBC31G
Part NumberGA0805Y272KXXBC31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 2700PF 25V X7R 0805
DatasheetsDownload GA0805Y272KXXBC31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA0805Y272KXXBC31G
Specification of GA0805Y272KXXBC31G
Capacitance
2700 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)