GA0805Y681JXJBP31G
Overview of GA0805Y681JXJBP31G
Part NumberGA0805Y681JXJBP31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 680PF 16V X7R 0805
DatasheetsDownload GA0805Y681JXJBP31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA0805Y681JXJBP31G
Specification of GA0805Y681JXJBP31G
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)