GA1206H332KBABR31G
Overview of GA1206H332KBABR31G
Part NumberGA1206H332KBABR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 3300PF 50V X8R 1206
DatasheetsDownload GA1206H332KBABR31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206H332KBABR31G
Specification of GA1206H332KBABR31G
Status
Active
Series
GA
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
3300 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)