GA1206H472JBXBT31G
Overview of GA1206H472JBXBT31G
Part NumberGA1206H472JBXBT31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 4700PF 25V X8R 1206
DatasheetsDownload GA1206H472JBXBT31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206H472JBXBT31G
Specification of GA1206H472JBXBT31G
Capacitance
4700 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)