GA1206H823KXXBR31G
Overview of GA1206H823KXXBR31G
Part NumberGA1206H823KXXBR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 0.082UF 25V X8R 1206
DatasheetsDownload GA1206H823KXXBR31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206H823KXXBR31G
Specification of GA1206H823KXXBR31G
Capacitance
0.082 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X8R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)