GA1206Y333KBBBR31G
Overview of GA1206Y333KBBBR31G
Part NumberGA1206Y333KBBBR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
DatasheetsDownload GA1206Y333KBBBR31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206Y333KBBBR31G
Specification of GA1206Y333KBBBR31G
Capacitance
0.033 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)