GA1206Y474JXXBT31G
Overview of GA1206Y474JXXBT31G
Part NumberGA1206Y474JXXBT31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
DatasheetsDownload GA1206Y474JXXBT31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206Y474JXXBT31G
Specification of GA1206Y474JXXBT31G
Capacitance
0.47 F
Tolerance
5%
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)