GA1206Y562MXLBR31G
Overview of GA1206Y562MXLBR31G
Part NumberGA1206Y562MXLBR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 5600PF 630V X7R 1206
DatasheetsDownload GA1206Y562MXLBR31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1206Y562MXLBR31G
Specification of GA1206Y562MXLBR31G
Capacitance
5600 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
630V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)