GA1210A122JBCAT31G
Overview of GA1210A122JBCAT31G
Part NumberGA1210A122JBCAT31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1210
DatasheetsDownload GA1210A122JBCAT31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1210A122JBCAT31G
Specification of GA1210A122JBCAT31G
Status
Active
Series
GA
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
1200 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)