GA1210A221FXCAT31G
Overview of GA1210A221FXCAT31G
Part NumberGA1210A221FXCAT31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 220PF 200V C0G/NP0 1210
DatasheetsDownload GA1210A221FXCAT31G Datasheet PDFPDF Icon
Price for GA1210A221FXCAT31G
Specification of GA1210A221FXCAT31G
Capacitance
220 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
200V
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)