GA1210A221JXAAR31G
Overview of GA1210A221JXAAR31G
Part NumberGA1210A221JXAAR31G
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1210
Price for GA1210A221JXAAR31G
Specification of GA1210A221JXAAR31G
Status
Active
Series
GA
Package
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.076"" (1.94mm)
Lead Spacing
Lead Style
Capacitance
220pF