MFR25SFRF52-2R32
Overview of MFR25SFRF52-2R32
Part NumberMFR25SFRF52-2R32
ManufacturerYageo
DescriptionRES 2.32 OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-2R32 Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-2R32
Specification of MFR25SFRF52-2R32
Resistance
2.32 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)