MFR25SFRF52-30R
Overview of MFR25SFRF52-30R
Part NumberMFR25SFRF52-30R
ManufacturerYageo
DescriptionRES 30 OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-30R Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-30R
Specification of MFR25SFRF52-30R
Status
Active
Series
MFR
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
YAGEO
Resistance
30 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)