MFR25SFRF52-360K
Overview of MFR25SFRF52-360K
Part NumberMFR25SFRF52-360K
ManufacturerYageo
DescriptionRES 360K OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-360K Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-360K
Specification of MFR25SFRF52-360K
Resistance
360 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)