MFR25SFRF52-3R3
Overview of MFR25SFRF52-3R3
Part NumberMFR25SFRF52-3R3
ManufacturerYageo
DescriptionRES 3.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-3R3 Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-3R3
Specification of MFR25SFRF52-3R3
Resistance
3.3 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)