MFR25SFRF52-4K7
Overview of MFR25SFRF52-4K7
Part NumberMFR25SFRF52-4K7
ManufacturerYageo
DescriptionRES 4.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-4K7 Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-4K7
Specification of MFR25SFRF52-4K7
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)