RG3216N-9101-C-T5
Overview of RG3216N-9101-C-T5
Part NumberRG3216N-9101-C-T5
ManufacturerSusumu
DescriptionRES SMD 9.1K OHM 0.25% 1/4W 1206
DatasheetsDownload RG3216N-9101-C-T5 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RG3216N-9101-C-T5
Specification of RG3216N-9101-C-T5
Status
Obsolete
Series
RG
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Susumu
Resistance
9.1 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
10ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)