RGT2012P-3092-B-T5
Overview of RGT2012P-3092-B-T5
Part NumberRGT2012P-3092-B-T5
ManufacturerSusumu
DescriptionRES 30.9 KOHM 0.1% 1/10W 0805
DatasheetsDownload RGT2012P-3092-B-T5 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RGT2012P-3092-B-T5
Specification of RGT2012P-3092-B-T5
Status
Active
Series
RGT
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Susumu
Resistance
30.9 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 175C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)