RGT2012P-4120-B-T5
Overview of RGT2012P-4120-B-T5
Part NumberRGT2012P-4120-B-T5
ManufacturerSusumu
DescriptionRES 412 OHM 0.1% 1/10W 0805
DatasheetsDownload RGT2012P-4120-B-T5 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RGT2012P-4120-B-T5
Specification of RGT2012P-4120-B-T5
Resistance
412 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)