RK73G2ATTD2152D
Overview of RK73G2ATTD2152D
Part NumberRK73G2ATTD2152D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionTHICKFILM RESISTOR 0805
DatasheetsDownload RK73G2ATTD2152D Datasheet PDFPDF Icon
Price for RK73G2ATTD2152D
Specification of RK73G2ATTD2152D
Resistance
21.5 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)