RLR05C24R3FMB14
Overview of RLR05C24R3FMB14
Part NumberRLR05C24R3FMB14
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Price for RLR05C24R3FMB14
Specification of RLR05C24R3FMB14
Package
Bulk
Resistance
24.3 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
M (1%)