RLR05C24R9FRRE6
Overview of RLR05C24R9FRRE6
Part NumberRLR05C24R9FRRE6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 24.9 OHM 1% 1/8W AXIAL
Price for RLR05C24R9FRRE6
Specification of RLR05C24R9FRRE6
Resistance
24.9 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)