RLR05C2552FRRSL
Overview of RLR05C2552FRRSL
Part NumberRLR05C2552FRRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 25.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RLR05C2552FRRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR05C2552FRRSL
Specification of RLR05C2552FRRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
25.5 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)