RLR20C2202GMBSL
Overview of RLR20C2202GMBSL
Part NumberRLR20C2202GMBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 22K OHM 2% 1/2W AXIAL
DatasheetsDownload RLR20C2202GMBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR20C2202GMBSL
Specification of RLR20C2202GMBSL
Package
Bulk
Resistance
22 kOhms
Tolerance
2%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
M (1%)