RLR20C2212FRB14
Overview of RLR20C2212FRB14
Part NumberRLR20C2212FRB14
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 22.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
DatasheetsDownload RLR20C2212FRB14 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR20C2212FRB14
Specification of RLR20C2212FRB14
Package
Bulk
Resistance
22.1 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
R (0.01%)