RLR20C2213FSRSL
Overview of RLR20C2213FSRSL
Part NumberRLR20C2213FSRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL
DatasheetsDownload RLR20C2213FSRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RLR20C2213FSRSL
Specification of RLR20C2213FSRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
221 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
S (0.001%)