RN73H1ETTP7770D10
Overview of RN73H1ETTP7770D10
Part NumberRN73H1ETTP7770D10
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 777 OHM 0.5% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP7770D10 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP7770D10
Specification of RN73H1ETTP7770D10
Resistance
777 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
10ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)