RN73H1ETTP7962B25
Overview of RN73H1ETTP7962B25
Part NumberRN73H1ETTP7962B25
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 79.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP7962B25 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP7962B25
Specification of RN73H1ETTP7962B25
Resistance
79.6 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)