RN73H1ETTP8061C50
Overview of RN73H1ETTP8061C50
Part NumberRN73H1ETTP8061C50
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 8.06K OHM 0.25% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP8061C50 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP8061C50
Specification of RN73H1ETTP8061C50
Resistance
8.06 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)