RN73H1ETTP8160C50
Overview of RN73H1ETTP8160C50
Part NumberRN73H1ETTP8160C50
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 816 OHM 0.25% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RN73H1ETTP8160C50 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RN73H1ETTP8160C50
Specification of RN73H1ETTP8160C50
Resistance
816 Ohms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)