RN73H2ETTD2402D25
Overview of RN73H2ETTD2402D25
Part NumberRN73H2ETTD2402D25
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 24K OHM 0.5% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2402D25
Specification of RN73H2ETTD2402D25
Resistance
24 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)