RN73H2ETTD2430B25
Overview of RN73H2ETTD2430B25
Part NumberRN73H2ETTD2430B25
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 243 OHM 0.1% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2430B25
Specification of RN73H2ETTD2430B25
Resistance
243 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)