RN73H2ETTD2433C50
Overview of RN73H2ETTD2433C50
Part NumberRN73H2ETTD2433C50
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 243K OHM 0.25% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2433C50
Specification of RN73H2ETTD2433C50
Resistance
243 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)