RN73H2ETTD2463A10
Overview of RN73H2ETTD2463A10
Part NumberRN73H2ETTD2463A10
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 246K OHM 0.05% 1/4W 1210
Price for RN73H2ETTD2463A10
Specification of RN73H2ETTD2463A10
Resistance
246 kOhms
Tolerance
0.05%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
10ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)