RNC55J13R0BRBSL
Overview of RNC55J13R0BRBSL
Part NumberRNC55J13R0BRBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 13 OHM 1/8W .1% AXIAL
DatasheetsDownload RNC55J13R0BRBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNC55J13R0BRBSL
Specification of RNC55J13R0BRBSL
Package
Bulk
Resistance
13 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)