RNC55J2103FMBSL
Overview of RNC55J2103FMBSL
Part NumberRNC55J2103FMBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL
DatasheetsDownload RNC55J2103FMBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNC55J2103FMBSL
Specification of RNC55J2103FMBSL
Package
Bulk
Resistance
210 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)