RNC55J2133BRRE5
Overview of RNC55J2133BRRE5
Part NumberRNC55J2133BRRE5
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 213K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNC55J2133BRRE5 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNC55J2133BRRE5
Specification of RNC55J2133BRRE5
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
213 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)