RNCF0402DTC4K32
Overview of RNCF0402DTC4K32
Part NumberRNCF0402DTC4K32
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 4.32K OHM 0.5% 1/16W 0402
DatasheetsDownload RNCF0402DTC4K32 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNCF0402DTC4K32
Specification of RNCF0402DTC4K32
Resistance
4.32 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)