RNF18FTD1R78
Overview of RNF18FTD1R78
Part NumberRNF18FTD1R78
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 1.78 OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD1R78 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD1R78
Specification of RNF18FTD1R78
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.78 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)